Łukęcin

Łukęcin to spokojna i zaciszna miejscowość nadmorska w województwie zachodniopomorskim, położona między Dziwnówkiem a Pobierowem.  Największą atrakcją Łukęcina jest bliskość morza (200m) oraz czysta plaża, która w odróżnieniu od pozostałych miejscowości gminy Dziwnów, posiada urwisty klifowy brzeg. 

Prawie każdą wolną powierzchnię miejscowości wypełnia iglasty las, który dzięki bliskości Morza Bałtyckiego i jodu w powietrzu, stwarza specyficzny mikroklimat, doskonale wpływający na układ oddechowy i krążenia. Ten unikalny mikroklimat daje turystom satysfakcjonujący relaks i regenerację organizmu. Dzięki tym walorom Łukęcin jest chętnie odwiedzaną miejscowością wypoczynkową i kąpieliskiem morskim. Łukęcin stanowi także filię uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim.

Kąpielisko morskie jest ładnie położone w wąskim pasie przymorskiego iglastego lasu. Wspaniałe położenie i otoczenie mobilizuje do aktywnego wypoczynku i długich spacerów. Łukęcin jest idealnym miejscem dla osób szukających  spokojnego miejsca do wypoczynku.

Miejscowość dysponuje kilkoma dużymi ośrodkami wypoczynkowymi, polami kempingowymi i namiotowymi. Aktywnie wypoczywający mogą skorzystać z pola golfowego „Golf and Relax”, które jest usytuowane przy drodze pomiędzy Dziwnówkiem a Łukęcinem. Do dyspozycji pole 9 dołkowe, 18 torów mini golfa a także wypożyczalnia sprzętu do gry. Organizowane są również kursy gry w golfa. Miłośnicy tego sportu zapraszani są od maja do października.

Ponadto w Łukęcinie znajduje się również ośrodek jeździecki pana Tomasza Tury. Konno mogą pojeździć i początkujący i zaawansowani miłośnicy odpoczynku w siodle. Na dzieci czekają kucyki oraz przejażdżki bryczką. Na terenie gminy wytyczona jest ścieżka rowerowo-piesza, której znaczna część przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym PTTK. Długość ścieżki wynosi 27,5 km. Na trasie znajdują się dwa punkty odpoczynku wyposażone w małą architekturę oraz tablice informujące o roślinności, zwierzętach oraz ciekawych miejscach. Łukęcin znany jest także z organizowania namiotowych obozów harcerskich.