Kołobrzeg

W Kołobrzegu czeka na Ciebie, drogi turysto, mnóstwo atrakcji. Plaża, morze, zachody słońca … to nie wszystko. Oferujemy najnowsze premiery światowego filmu w kinie „Wybrzeże”. Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawy malarstwa i rzeźby artystów rodzimych oraz zagranicznych. Historię ziemi zachodniopomorskiej przybliży Ci Muzeum Oręża Polskiego. Wolny czas możesz spędzić wybierając się na liczne wycieczki dla pieszych i rowerzystów. W deszczowe, pochmurne dni zapraszamy dorosłych do bowlingu (kręgielni) a dzieci do Gumiślandów.

Wieczorem zapraszamy do podziwiania naszego miasta z jedynej w naszym województwie podświetlonej windy panoramicznej oraz z tarasu widokowego Latarni Morskiej. Pobyt uprzyjemnią z pewnością rejsy po morzu statkami pasażerskimi i wodolotem „Delfin I” na wyspę Ruggia w Niemczech oraz do Nexo na wyspie Bornholm. Wędkarze znajdą wiele atrakcyjnych miejsc do realizowania swoich pasji.

Turystyka i Uzdrowisko dla Kołobrzegu jest podstawowym źródłem dochodów budżetu miasta, który szacowany jest na poziomie ca 40 %, jest także elementem wychowania, edukacji i profilaktyki zdrowotnej. Aby turystyka – również uzdrowiskowa była głównym czynnikiem rozwoju miasta, niezbędne jest podjęcie decyzji, która wyznaczy kierunki jej dalszego rozwoju. Interdyscyplinarny rozwój turystyki wykracza poza obszar miasta. Dotyczy on regionu kołobrzeskiego, gdyż szereg możliwości rozwojowych zależy od wspólnego rozwoju branż i działań w sferze ochrony środowiska, komunikacji, promocji miasta.

Kołobrzeg – wg kwalifikacji Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie został zaliczony do grupy miast określonych mianem ważniejszego centrum ruchu turystycznego w Polsce obok: Szczecina, Torunia, Częstochowy, Wrocławia, Poznania, Katowic, Karpacza i Sopotu. W związku z powyższym Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w uznaniu działań władz samorządowych w zakresie rozwoju turystyki, udostępnia miastu większą powierzchnię wystawienniczą umożliwiając samodzielną prezentację na targach zagranicznych, stosując jednocześnie 50 % ulgę w odpłatności za jej wynajem. Wyższą kategorią, bo wielkim centrum ruchu turystycznego w Polsce jest Warszawa, Kraków, Gdańsk i Zakopane